Kapiteni i Real Madrid-it dhe Spanjës, Sergio Ramos, është martuar këtë të shtunë me drejtuesen televizive spanjolle, Pilar Rubio, në një ceremoni “galaktike”, ku kanë qenë të pranishëm qindra të ftuar.

Çifti ka thënë ‘po’ pasditen e sotme në Katedralen e Seviljes, para 400 të ftuarve, mes të cilëve ka pasur shumë personazhe të famshëm, jo vetëm të futbollit.

Të pranishëm, mes të tjerëve, kanë qenë Luka Modric, Jordi Alba dhe David Beckham me gruan e tij Victoria, ndërsa kanë munguar Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo, Iker Casillas dhe Gareth Bale./telesport/