Maurizio Sarri nis epokën e tij të re te Juventusi, por si mund të harrohet shkurti i vitit 2017, kur trajneri toskan, në atë kohë te Napoli, u përfol si e ardhmja e stolit bardhezi…

“Dua të kuptoj nëse ekzistojnë rrethanat ose mundësitë për të paditur gazetarin që ka shkruar atë lajm, sepse është totalisht i sajuar”./telesport/

Sot pas dy vitesh tashme çdo gje eshte zyrtarizuar dhe Sarri pas nje aventure deri diku te suksesshme tek Çelsi me te cilin fitoi Ligen e Europes, tashme eshte ne pankinen e Juventusit.

Aty ku e ka per detyre te fitoje serish sepse ndryshe pasojat per te do te jene te menjehershme sepse Juventusi eshte “peshe e rende” dhe patjeter qe do te synoje te fitoje gjithçka edhe ne Europe.