Olsi Gocaj kujton me nostalgji vitet e tij para në karrierën e tij futbollistike. Në një foto të postuar në rrjetet sociale në fillimet e veta ai shfaqet në një duel me ish-kapiteni vlonjat të Tiranës, Devi Mukën. Duket se shkodrani e ruan këtë fotografi si një kujtim të çmuar tijin dhe ka dashur ta ndajë këtë me ndjekësit e tij.

Kjo foto mund të zgjojë dhe dëshirën e shumë tifozëve të futbollit për të parë në kohë në fushat e kampionatit shqiptar duele të tilla. Ndoshta këtë ka dashur të thotë dhe shkodrani me këtë foto.

Megjithate nje foto e tille e publikuar nga Gocaj kur ai luante shume vite me pare me Kastriotin mund te jete pse jo edhe ndonje sinjal per te rikthim te tij serish tek Kastrioti.

Me kete skuader ai ka luajtur dy here gjate karrieres se tij dhe kjo mund te jete e treta. Por nuk perjashtohet mundesia qe Olsi ta kete hedhur foton edhe thjesht per te kujtuar ate duel me Muken.