Brazili përballet mbrëmjen e sotme me Perunë, në një ndeshje ku varet fati i kualifikimit.

Të dy skuadrat mbajnë të njëjtën kuotë pikësh në grupin A, me nga 4 secila dhe gjithçka mbetet e hapur pasi në garë për të kaluar më tej është edhe Venezuela, e cila ka vetëm dy pikë por do të luajë kundër Bolivisë duke qenë favorite.

Përfaqësuesja “Seleçao” rrezikon përsëritjen e skenarin e 3 viteve më parë teksa ndodhej në të njëjtin grup me Perunë dhe ishin këta të fundit ata që e eliminonin nga Kupa e Amerikës.

Në të kundërt, fitorja do të ishte hakmarrja më e ëmbël për Brazilin e trajnerit Tite, që mori drejtimin e kombëtares menjëherë pas atij eliminimi dramatik./a2cnn/

BRA01. BELO HORIZONTE (BRASIL), 10/11/16.- Gabriel Jesus (i) de Brasil ante Ramiro Funes Mori (d) de Argentina hoy, jueves 10 de noviembre de 2016, durante un partido entre Brasil y Argentina por la clasificación al Mundial Rusia 2018, en el estadio Mineirão, en la ciudad de Belo Horizonte (Brasil). EFE/Antonio Lacerda