Ne javet e fundit te sezonit qe sapo u mbyll, ne krye te pankines se Ades u emeruar Vahedin Pepa, nje emer shume i njohur jo vetem per kete skuader por edhe per futbollin verior ngaqe ka luajtur thuajse me te gjitha skuadrat e tij.

Pepa ka luajtur edhe ne fushe, por duket se me mbarimin e ketij sezoni tashme do te fokusohet teresisht tek trajnimi. Presidenti i Ades Alfred Pjetri eshte se skuadra nen drejtimin e tij ne sezonin e ri do te kete objektiva krejt te tjera.

Megjithate pa nisur ende pergatitjet per te, trajneri i ekipit velipojak ditet e fundit ka marre nje vendim shume te rendesishem per te ardhmen e tij, ka zhvilluar ceremonine e marteses se tij.

Gazeta “Shkodra Sport” i uron atij jete te gjate e te lumtur dhe njekohesisht edhe sa me shume suksese ne detyren e re tashme, ate te trajnerit te cilen me shume siguri, Vahedin Pepa do ta beje po aq mire sa ç’ka luajtur futboll.
© shkodrasport.com