Sulmuesi italian, Stephan El Shaarawy është transferuar në Kinë te Shenghai Shenua.

Ish-sulmuesi i Romës dhe Milanit do të përfitoj një rrogë 16 milionë euro në sezon te skuadra e re.

Ai tashmë bëhet futbollisti më i paguar nga Italia, duke lënë mbrapa emra të njohura si: Verrati, Dinnarumma, Jorginho etj.

Më poshtë janë 10 futbollistët italian më të paguar në Botë:

10. Giorgio Chiellini (Juventus): katër milionë euro

9. Lorenzo Insigne (Napoli): 4.6 milionë euro

8. Martins Eder (Jangsu Suning): 5.2 milionë euro

7. Leonardo Bonucci (Juventus): 5.5 milionë euro

6. Jorginho (Chelsea): 5.5 milionë euro

5. Gianluigi Donnarumma (Milan): gjashtë milionë euro

4. Marco Veratti (PSG): gjashtë milion euro

3. Sebastian Giovinco (Al-Hilal): dhjetë milion euro

2. Graziano Pelle (Shandong Luneng): 15 milionë euro

1. Stephan El Shaarawy (Shanghai Shenhua): 16 milionë euro.