Klubi i Milanit prezantoi ditën e sotme edhe zyrtarisht, mesfushorin Rade Kruniç, i cili prezantohet edhe pas mbërritjes së Teo Hernandez.

Mesfushori 25-vjeçar, vjen nga ekipi i Empolit, dhe mban pozicionin e qendrës, ndërsa nga “Djalli” është prezantuar nëpërmjet një video, ku tregon disa nga cilësitë e tij, si dhe gjërat e preferuara në jetë.

Sezonin e kaluar, Kruniç luajti 33 takime në Seria A, ndërsa Milani e bleu për shumën e 8 milionë eurove.

Nofka – “Dera”.

Ngjyra e preferuar – E zeza

Beqar? – Beqar

Qen apo mace – Dua më shumë qentë

Cilësia më e mirë – Jam optimist

Defekt – Prekem shpejt

Mish apo peshk – Peshk

Filmi i preferuar – John Wick

Këmba e preferuar – E djathta

Penallti – I godas

Idhulli – Kaka

Selfie i parë – Në dhomat e zhveshjes, nën emrin tim