Gareth Bale thuhet se ka marrë një ofertë “faraonike” nga Super League Kineze.

Sipas El Chiringuito, një klub i paidentifikuar në Kinë është i përgatitur të dyfishojë pagën e greth Bales duke i ofruar 1.2 milionë funte në javë në mënyrë që ta josh atë për në Lindjen e Largët. Shifer kjo e perafert me 1 milione euro!!!

E përllogaritur gjatë vitit në total uellsiani do të fitonte plot 62.4 milionë sterlina dhe do të bëhej automatikisht si pjesë e një prej kontratave më fitimprurëse në historinë e futbollit.