Milani është mjaftë aktiv në këtë merkato dhe në “San Siro” kanë mbërritur tre përforcime për sezonin e ardhshëm.

“Rosonerët” kanë kompletuar transferimin e Krunic, Hernandez dhe Bennacer, ndërsa ditëve në vijim pritet edhe transferimi i Angel Correas.

Transferimi i Angel Correas pritet të zyrtarizohet ditëve në vijim, ndërsa kuqezinjtë pritet ta thyejnë rekordin për argjentinasin duke paguar 50 milionë euro.

E përditshmja italiane “Gazzetta dello Sport” ka publikuar formacionin e mundshëm të Milanit për sezonin e ardhshëm.