Sulmuesi i Real Madridit, Gareth Bale pritet që të nënshkruaj me skuadrën e Super Ligës Kineze, Jiangsu Suning.

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, uellsiani do të nënshkruajë kontratë 3-vjeçare me klubin aziatik nga e cila do të përfitojë plot 22 milionë euro në sezon.

Bale nuk është pjesë e planeve të Zinedine Zidane për sezonin e ardhshëm dhe agjenti i lojtarit, Jonathan Barnett, është në fund të finalizimit të marrëveshjes.

Jiangsu ka për pronar Suning Business Group, të cilët kanë blerë vitin e kaluar 70 për qind të aksioneve të klubit të Interit.