Me miqesoren ndaj Beselidhjes ne te cilen luajti rreth 50 minuta, Herald Marku ka shenuar edhe debutimin e tij me fanellen e Vllaznise. Ndonese ishte thjesht ndeshje testuese, ai eshte munduar te jape me te miren e tij.

Madje, disa prej tifozeve shkodrane qe kane qene te pranishem ne stadiumin e Lezhes per te ndjekur kete ndeshje, kane pyetur herepashere se “kush eshte numri 21?”

Kjo do te thote se nder kater lojtaret e blere sivjet nga skuadra shkodrane e qe ishin ne fushe ne kete takim, vetem ai ka spikatur me performancen e tij.

Elegant ne veprimet e tij, po ashtu edhe i forte fizikisht, Marku eshte munduar te beje siç duhet detyren e mesfushorit bashke me Krymin e Liken. Kuptohet qe ka ende per te dhene por nisja duket e mbare.

Laçiani 23 vjeçar spikati sezonin e kaluar me Kastriotin me te cilin luajti 23 ndeshje dhe shenoi 5 gola dhe tashme do te synoje te ngjitet me lart ne karrieren e tij duke u paraqitur sa me mire me ekipin e Vllaznise.
www.shkodrasport.com