Ishte planifikuar te behej diten e hene, por nisja drejt Ohrit eshte shtyre per te marten. Ky ka qene vendimi qe ka marre stafi teknik i Vllaznise, pasi eshte konsultuar edhe me drejtuesit e larte te klubit.

Arsyeja e shtyrjes duket se eshte thjesht procedurale, por nuk do te ndikoje ne programin stervitor te kuqebluve. Trajneri Mirsad Jonuz nderkohe ka vendosur qe edhe te henen, ta lere pushim skuadren sepse futbollistet kane nevoje per pak relaks.

Edhe ne Maqedonine e Veriut ngarkesat stervitore do te jene te medha, megjithate seancat do te shoqerohen edhe me ndeshje dhe kjo do t’i beje mire skuadres.

Ende nuk eshte e qarte sesa do te jete numri i lojtareve qe do te udhetojne drejt Ohrit por me siguri qe do te jene te gjithe futbollistet qe jane aktualisht ne stervitje.

Vllaznia eshte duke u bere gati per daten 24 gusht per nisjen e kampionatit, ashtu siç dhe eshte e planifikuar deri me tani dhe nese do te kete ndonje shtyrje, atehere do te ndryshoje edhe programi stervitor i saj.
www.shkodrasport.com