Antonio Marku nuk ka qendruar gjate te prese Vllaznise dhe “proven” e saj por ka menduar te vazhdoje karrieren e tij diku tjeter. Ndonese ende nuk e ka zyrtarizuar ekipin e tij te ri, kjo pritet ne oret ne vijim.

Megjithate para se ta bej kete gje, i ka dhene “lamtumiren” Vllaznise. Permes nje postimi ne facebook, me fjale shume te zgjedhura e te goditura, ka shprehur ate çfare ka ndjere per kete emer dhe kete fanelle. Ja çfare shkruan ai:

“Dashnine per ekipin e qytetit tem nuk e kam tregu me fjale, por me vepra dhe ne t’vertete. E per kyt ndihem taman i lumtun dhe nji krenar i perulun.

Kto vite jane n’zemren teme. Jena gzu bashke, jena hidheru bashke, jena tradhetu bashke, kena kja prej merzis bashke e kena kja prej gzimit bashke.

Faleminders per tan kto vite Vllazni. T’jesh e sigurt qe jam nder ata qe s’tkam tradhetu kurre. As ne mendime. Kto perjetime e sfida mkan rrit e forcu karakterin e mkan afru ma shum me Zotin.

Faleminders prej gjithkujt per ndihmen respektin e vleresimin. Jeni pjese e jetes teme.
Tshkoft mar Vllazni. Paç afer vedit njerez qe t’dojne per at ca Ti je..e jo per at ca munden me marr prej tejet”

🔴🔵💪🏽