Flamurtari vazhdon me përforcime në merkato. Klubi vlonjat vazhdon të afrojë lojtar dhe Ansi Nika është afrimi i fundit. Shkodrani sezonin e fundit ka luajtur në kampionatin kosovar, ndërsa tani ritkhehet sërish në Superligë. Zyrtarizimi është bërë nga vet klubi në faqen zyrtare.

Zyrtare :

Ansi Nika eshte zyrtarisht futbollist i Flamurtari Football Club .

Emri: Ansi
Mbiemri: Nika
Datëlindja: 22 Gusht 1990
Pozicioni: Mesfushor

Karriera :

2019 – Flamurtari F.C
2018 – 2019 SC Gjilani ( Kosove )
2017 – 2018 KF Laci ( Shqiperi )
2016 – 2017 KF Tirana ( Shqiperi )
2015 – 2016 KF Kukesi ( Shqiperi )
2011 – 2015 KF Teuta ( Shqiperi )
2009 – 2011 KF Vllaznia ( Shqiperi )

Mire se vjen ne familjen e madhe Kuqezi te Flamurtari F.C

Nika ne kete menyre behet shkodrani i katert qe firmos per vlonjatet pas Sukajt, Gocajt dhe Pjeshkes.