Kuqeblute kane mbyllur paraditen e sotme pergatitjet per ndeshjen qe do te luajne neser pasdite ne Ballsh ndaj Bylisit vendas. Me perjashtim te mbrojtesit maqedonas Gligorov, por edhe te Ramadanit e Wenderson, te gjithe lojtaret e tjere duken te gatshem per kete takim.

Trajneri Jonuz nuk ka patur deshire t’u flase gjate futbollisteve per rendesine e ketij takimi. Tek Vllaznia e kane te qarte se ne Ballsh kurrsesi nuk duhet te humbasin, ndonese objektivi i shpallur prej pjestareve te saj do jete fitorja.

Fitorja ne takimin e pare ka rritur moralin ne rradhet e kuqebluve, megjithate ai tashme eshte histori e kaluar. E gjithe vemendja eshte perqendruar tek sfida e rradhes ndaj ballshioteve.

Nje rezultat pozitiv ne kete sfide do te rriste ne maksimum “temperaturat” ne pragndeshjen me Tiranen, tek e cila i kane syte te gjithe tifozet shkodrane.

Ndonje nga futbollistet e Vllaznise ne fakt e ka cilesuar sfiden me Bylisin me te lehte se ate te kaluaren ndaj Laçit, por ne te vertete nuk eshte keshtu. Secila ndeshje ka rendesine dhe veshtiresine e vet.
www.shkodrasport.com