Në prag të nisjes së sezonit të ri të Champions League, janë disa klube që shihen si kandidat serioz për t’i rrëmbyer titullin Liverpoolit.

Shorti i grupeve do të hidhet nesër, teksa “Marca” ka publikuar artikullin me 10 favoritët për të triumfuar në këtë edicion.

Sipas medias prestigjioze, në 10 favoritët janë 3 klube spanjolle, 3 klube angleze, 2 gjermane, 1 italiane dhe 1 franceze.

Favoritët

Real Madrid

Barcelona

Atletico Madrid

Manchester City

Liverpool

Tottenham

Juventus

PSG

Bayern Munich

Borussia Dortmund.