Trajneri i Bylisit, Veljko Dovedan foli për “supersport” pas ndeshjes ndaj Vllaznisë. Në fakt, intervista e tij ishte ndër më të shkurtrat të bëra ndonjëherë duke qenë problem ishte përkthimi.

Me aq sa Dovedan foli, fajësoi Vllazninë për rezultatin 0-0 duke u shprehur se ishte një ndeshje në të cilën Vllaznia luajti shumë mbrapa. Sakaq, ai shtoi se sulmi është problem.

Kemi probleme në fazën e sulmit. Vllaznia rrinte shumë e mbyllur dhe na sulmonte me kundërsulme. Loja e Vllaznisë ishte e përqendruar vetëm mbrapa”, tha Dovedan. /VipSport/