U hodh në Monaco shorti i fazës së grupeve të Champions League për sezonin 2019-2020, shkruan Syri.net.

Përveç shortit, sot u dhanë edhe çmimet për lojtarët më të mirë.
Lexo edhe:

Futbollisti më i mirë i vitit është shpallur Van Dijk, i cili fitojë Champions Leaguen me Liverpulin në sezonin 2018-2019.

Gjiganti holandez mposhti konkurrencën e fortë me Messin dhe Ronaldon.