Klubi i Juventusit ka bërë publike mbrëmjen e sotme, edhe listën e lojtarëve që tekniku Mauricio Sarri do të ketë të gatshëm në Champions League.

Surprizat e vetme të listës, janë Emre Xhan dhe Mario Manxukiç. Mesfushori është sakrifikuar në këtë repart, mes Bentakur dhe Ramseit që i kaloi problemet fizike.

Nga ana tjetër, kroati Manxukiç duket se ka humbur terren prej Higuainit e Dibalës, dhe ai gjithashtu nuk do të jetë pjesë e “Zonjës” në Europë. Ndërkohë, në repartin e mbrojtjes, Rugani “shpëton”, pas dëmtimit të Kielinit, i cili do të mungojë pjesën më të madhe të sezonit.

LISTA E JUVENTUSIT

1 Shezni

2 De Shiljo

4 De Ligt

5 Pjaniç

6 Khedira

7 Ronaldo

8 Ramsei

10 Dibala

11 Duglas Kosta

12 Aleks Sandro

13 Danilo

14 Matuidi

16 Kuadrado

19 Bonuçi

21 Higuain

24 Rugani

25 Rabio

28 Demiral

30 Bentankur

31 Pinsolio

33 Bernardeski

77 Bufon