Tekniku Karlo Ançeloti ka shpallur listën me lojtarët e grumbulluar për fazën e grupeve të Champions League. Pjesë e saj do të jetë edhe mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj.

Mbrojtësi edhe pse ishte një hap larg transferimit te Valencia në fundin e merkatos dhe pavarësisht zërave për një transferim gjatë verës, sërish ka besimin e trajnerit italian, i cili e ka përfshirë për ndeshjet e kompeticionit më të rëndësishëm europian duke fituar balotazhin me Tonelin.

Tashmë, mbetet që shkodrani të fitojë besimin e Ançelotit për t’u rikthyer titullar me të kaltrit. Ndërkaq, Napoli është shortuar në një grup me Liverpulin, Salzburgun dhe Genkun, ndërsa shpresat për një kualifikim më tej janë të mëdha./vipsport/