Kane kaluar 25 minuta nga ndeshja qe po luhet ne stadiumin “Loro Boriçi” ne mes Vllaznise dhe Fortunes dhe rezultati deri tani eshte i barabarte 0-0 pavaresisht

Skuadra shkodrane e ka nisur mirë ndeshjen dhe ndonëse mbrohet me kujdes, me anë të kundërsulmit mund të kishte shënuar dy herë. Ka qenë sulmuesja Doyle që në dy momente ka qenë shumë pranë golit por ka gabuar në finalizim.

Më pas reagojnë danezet që marrin frenat e lojës dhe shohin më tepër drejt portës shkodrane. Në një moment madje, ata arrijnë të godasin edhe shtyllën e majtë pingule por gjithsesi gol nuk ka.

Vllaznia po mundohet të bëjë një lojë të kujdesshme dhe deri tani ia ka dalë megjithatë ka ende edhe shumë minuta deri në fund. Ne minuten e 25-te eshte serish Fortuna qe godet shtyllen me Moller por gol nuk ka.

Formacionet:

Vllaznia: Etzel, Maliqi, Razburgaj, Bajraktari, Suenson, Doçi, Eberhardi, Franja, Gjini,

Dauzat, Doile.
Trajner. Nikolin Leka

Fortuna: DAuigerti, Andersen, K.Holmgard, Himle, S.Holmgard, Lundgard, Snerle, RAsk,

Moler, Nielsen, Fransi
Trajnere. Kerri An Kueton