Pak minuta me pare ne ambjentet e stadiumit “Loro Boriçi” eshte zhvilluar takimi paraprak ne pergatitje te takimit Vllaznia- Fortuna.

Perfaqesuesja e Uefa-s ka marre takim me perfaqesuesit e te dy ekipeve teksa jane percaktuar edhe fanellat me te cilat do te luajne sot pasdite ne ndeshje.

Vllaznia do te luaje me fanellat e saj tradicionale kuqeblu ndersa danezet me ate jeshile me gri.

Ne kete takim eshte diskutuar edhe me perfaqesuesit e policise, spitalit dhe zjarrefikesit te cilet do te garantojne mbarevajtjen e ketij takimi te vlefshem per “Uefa Women’s Champions League”.

www.shkodrasport.com