Vllaznia per ndeshjen e sotme ndaj Teutes qe po luhet ne stadiumin “Niko Dovana” te Durresit.

Por ajo qe te ben pershtypje eshte se trajneri Jonuz ka vendosur te ndryshoje serish ne formacion duke mos hedhur ne fushe te njejtet lojtare qe ishte menduar.

Ne porte nuk do te kete ndryshime sepse do te luaje Sherri, por mbrojtja ka nje levizje. Gurishta do te luaje ne krahun e djathte ndersa ne te majte kete here do te jete Herald Marku. Sakaq edhe dyshja e qendres nuk ndryshon me Shehin e Maloten.

Treshja e mesfushes do te jete e perbere nga Ramadani, Hygor dhe Kruja. Nderkohe treshja e sulmit ka nje ndryshim me heret e tjera.

Lika e Shtubina do kene per detyre te mbeshtesin brazilianin Wenderson kete here i cili ka zene vendin e Zogajt.

Me kete 11-she Vllaznia do te synoje te marre pike ne kete ndeshje shume te rendesishme, te vlefshme per javen e katert te kategorise Superiore.

www.shkodrasport.com