Xhevair Sukaj është një nga bomberat më të mirë që kanë qenë në kampionatin shqiptar dhe tani mban “mbi supe” sulmin e Flamurtarit. Shkodrani këtë javë është bërë protagonist për ekipin e tij në ndeshjen ndaj Laçit, duke fituar një penallti të dyshimtë dhe më pas e rikthen në gol.

31-vjeçari është i ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” dhe në një foto të hedhur në rrjete sociale, vihet re diçka e çuditshme me kaviljen e futbollistit.

Kavilja e tij në këmbën e majtë duket më e fryrë sesa normalja, gjë që shton zërat për një dëmtim pas ndeshjes me Laçin të sulmuesit./newsport/