Përballje interesante do të zhvillohen sot, në kuadër të javës së 3-të për Kategorine e Parë në futbollin shqiptar. Spikasin ndeshje si Besëlidhja – Egnatia apo Lushnja – Besa, nisur edhe nga pritshmëritë që kanë këto ekipe për një vend në Kategorinë Superiore sezonin e ardhshëm.

Ne Shkoder nderkohe Veleçiku do te prese Kastriotin ne nje ndeshje shume te veshtire megjithate koplikasit do tentojne te marrin piket e para ne kampionat.

Më poshtë ndeshjet dhe oraret sipas grupeve përkatëse.

Grupi A

Besëlidhja – Egnatia  16:00

Veleçiku – Kastrioti  16:00

Tërbuni – Korabi  16:00

Shkumbini – Erzeni  16:00

Burreli – Dinamo  16:00

Grupi B

Oriku – Pogradeci  16:00

Elbasani – Devolli  16:00

Lushnja – Besa  14:00

Turbina – Apolonia 16:00

Iliria – Shënkolli  16:00