Kur duhen edhe pak minuta nga nisja e derbit Tirana – Partizani, është shënuar incidenti i parë mes dy tifozë rivë. 

Tifozët e të dy skuadrave janë përleshur, pasi kanë arritur çajnë rrethimin e rojeve të sigurisë në “Selman Stërmasi” dhe kanë zbritur në fushë.

Në fushë janë futur edhe disa forca policie ndërsa në një video të siguruar nga A2, shihen tifozët e Tiranës që largohen për t’u rikthyer në vendet e tyre, kurse ata të Partizanit shkulin disa ndenjëse dhe i hedhin në drejtim në fushës.