Teksa mbarë bota është paralizuar nga përhapja e shpejtë e koronavirusit, përflitet vazhdimisht se trajneri i Real Madridit Zinedin Zidan nuk do të vazhdojë të drejtojë “Los Blancos” sezonin e ardhshëm.

Mediat franceze shkruajnë se shkak për “divorcin” e dytë të Zizusë me 13-herë kampionët e Europës janë bërë mosmarrëveshjet mes tij dhe presidentit të Realit Florentino Perez.

Kreu i klubit madrilen ka kundërshtuar vazhdimisht kërkesat e francezit për merkaton e Realit dhe këto mosmarrëveshje janë intensifikuar gjatë këtij sezoni.

Pamundësia për të gjetur gjuhën e përbashkët mund ta shtyjë Zidanin që të kërkojë një eksperiencë të re si trajner.

Juventus, Mançester Junajtid dhe shumë klube të tjera janë shprehur të gatshme disa herë për t’i hapur derën fituesit të 3 Ligave të Kampioneve me Realin.