Coronavirus nuk ndalet. Kreu i Federatës Shqiptare të Boksit, Florend Kalivopulli ka rezultuar pozitiv, raporton newsport.al.

Gjithçka është vërtetuar pas daljes së përgjigjeve, të cilat fatkeqësisht e shohin atë mbartës të virusit. Kalivopulli është izolouar menjëherë, duke shmangur kontaktet me të tjerë.

Virusi vijon përhapjen në Shqipëri, teksa shifrat e fundit janë më të vërtetë alarmante. Ne shpresojmë që gjithçka të rregullohet dhe sporti t’i rikthehet normalitetit.

Ne rradhet e atyre qe po rezultojne pozitiv, kuptohet qe bejne pjese edhe njerezit e sportit. Dje moren pergjigjen dhe trajneret e kombetares se futbollit te femrave Grima e Shala si dhe futbollistja Hamidi, ndersa sot paska qene rradha e presidentit te Federates se boksit Kalivopulli.