Fitorja e 13 pa humbje për Jurgen Uldedajn. Bokseri shqiptar mposhti boksierin serb Bojan Cestic.

Kompioni i dyfishtë i botës, ne WBC dhe WBO, për të rinj deri në moshën 24 vjeç, Jurgen Uldedaj fitoi mbrëmë në Magdenburg të Gjermanisë, në ndeshjen kualifikuese kundër Cestic.

Ky i fundit u tërhoq në raundin e katërt, duke mos i përballuar grushtet e Uldedajt.

Boksieri shqiptar nga Lezha, Jurgen Uldedaj është i listuar ne grupin e 15 boksierve më të mirë në botë për peshën Cruiser.