Shtohen problemet per stafin e Vllaznise ne pragndeshjen me Apolonine. Sikur te mos mjaftonte momenti jo i mire qe ajo po kalon pas humbjes me Laçin, per sfiden e ardhshme ajo do te kete disa mungesa te rendesishme.

Keshtu, Krymi te pakten deri ne keto momente eshte i skualifikuar nga vendimi i Komisionit te Disiplines, e nga ana tjeter edhe mesfushori tjeter Herald Marku, u largua i demtuar nga sfida e kaluar dhe do te mungoje te shtunen.

Perpos tyre, nje tjeter mungese e sigurte eshte ajo e mbrojtesit Mevlan Adili. Ky futbollist ndaj Laçit u ndeshkua me karton te verdhe, qe ishte i katerti per te dhe si rrjedhoje do te mungoje ne takimin e rradhes.

Padyshim qe keto mungesa do ta detyrojne trajnerin Brdariç qe pas shume javesh, te ndryshojne formacionin. Mbase kjo eshte e domosdoshme edhe ngaqe disa lojtare kane shfaqur shenja lodhje si pasoje e aktivizimit te vazhdueshem te tyre.

Por pavaresisht mungesave, ne sfiden e rradhes ndaj Apolonise, Vllaznia do te kerkoje padiskutim fitoren per te ruajtur kesisoj te paprekur distancen prej 6 pikesh me ndjekesen e saj me te afert./SHKODRA-SPORT.COM/