Alen Sherri është një nga portierët me të ardhme në vendin tonë, teksa me Vllazninë ka lujtur në elitë që në moshën 16-vjeçare. Ka provuar kombëtaret e moshave e deri me U-21 dhe synimi është për më shumë, deri në Kombëtaren A.

Por, duket se në verën e shkuar, drejtuesit kuqeblu nuk arritën që ta mbajnë në gjirin e tyre, ndërkohë që mes shumë ofertave, Alen Sherri zgjodhi që të luante në Laç.

Pak minuta më parë, në një postim që ka bërë në profilin e tij në “Facebook”, Alen Sherri ndalet te ndeshja e fundit, ku Laçi fitoi në “Loro Boriçi” me Vllazninë.

“Fitore, e madje, skuadër e madhe”, – janë këto fjalën e Alen Sherrit, që natyrisht ka edhe një kunj me ish-klubin e tij…./Vipsport/