Faza e trete e kampionatit do te nise kete fundjave dhe Vllaznia do te prese ne Shkoder ekipin e Apolonise. Ne dy ballafaqimet e meparshme, kuqeblute kane fituar ne te dy rastet por duhet thene se nuk kane qene fitore te lehta.

Ato jane arritur vetem ne pjeset e dyta ne te dy rastet dhe kjo tregon se nuk kemi te bejme me nje kundershtar aspak te lehte, pavaresisht pozicionit te tij ne renditje.

Megjithate Vllaznise i duhet ta fitoje me çdo kusht ndeshjen e se shtunes sepse nuk i lejohen me hapa falls. Ajo vjen pas tre ndeshjesh pa fitore dhe kjo e ka shtuar edhe me shume presionin per sfiden e rradhes.

Trajneri Brdariç e ka te qarte kete gje dhe padyshim qe do t’i duhet te ndryshoje diçka ne skuader. Ai e ka analizuar gjate takimin e fundit me Laçin dhe ua ka bere te qarte futbollisteve te tij se ato gabime nuk duhen perseritur me.

Por nderkohe, ka dilema per menyren si do te luhet dhe vendosjen ne fushe. Mungesat e Adilit dhe Markut, apo dhe forma jo e mire e ndonje futbollisti tjeter, mund ta detyrojne gjermanin e pankines kuqeblu pse jo te ndryshoje jo pak edhe ne formacion. Megjithate, na mbetet te presim!