Përveç suksesit në botën e ekranit, Lei Kraja gjithashtu është në qendër të vëmendjes edhe për postimet në rrjetet sociale.

Prezantuesja seksi është shumë aktive në “Instagram”, aty ku publikon dhe ndan rregullisht foto për miqtë dhe ndjekësit e saj.

Moderatorja regjistron mbi 200 mijë ndjekës, ndërsa në profilin e saj nuk mungojnë fotot “e nxehta”, të cilat si gjithnjë marrin pëlqime të shumta nga fansat.

Nderkohe ajo po e shfaq ne çdo moment simpatine dhe adhurimin e saj per ekipin e Vllaznise, me te cilin eshte e lidhur ngushte, ngaqe dhe i ati ka luajtur vite me pare me te.