Vllaznia ka mbyllur pergatitjet per ndeshjen me Apolonine dhe pasditen e sotme ka braktisur qytetin e Shkodres per te shkuar pak kilometra me tej per t’u grumbulluar atje ne nje hotel ne kete pragndeshje.

Por kete here, “rezidenca” e kuqebluve nuk ka qene ajo e zakonshmja, “Gardenland Resort” ne Barbullush, por pak me afer, pikerish tek “Exalco” ne afersi te Bushatit.

Arsyeja duket se ka te beje me faktin qe resortin ku shkodranet kane qendruar zakonisht, jane vendosur fieraket, por kjo nuk ka shume rendesi.

Ne kampin kuqeblu ka shume besim dhe optimizem se neser do te rikthehen tek fitorja. Vllaznia ka tre ndeshje qe nuk fiton dhe ndaj Apolonise nuk ka rruge tjeter veç fitores.

Ne pamje te pare konsiderohet nje sfide e lehte, por ne fakt nuk pritet te jete e tille sepse fieraket edhe javen e kaluar ndaj Teutes jane mundur me shume veshtiresi./SHKODRA-PSPORT.COM/