Vllaznia ka publikuar formacionin e saj zyrtar per ndeshjen qe do te luaje pas me pak se nje ore ndaj Apolonise ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Nga ajo çfare konstatohet ne te, konfirmohen levizjet ne formacion te cilat ishin parashikuar se do te ndodhnin. Dy prej tyre kane qene te kushtezuar nga demtimet dhe kartonat.

Keshtu ne vend te Adilit do te luaje Shehi ne mbrojtje ndersa ne vend te Markut do te luaje Kruja ne mesfushe. Sakaq ka edhe nje levizje tjeter ne formacion teksa Dilaver eshte ulur ne stol dhe ne vend te tij do te jete braziliani Victor Da Silva.

Vllaznia pritet te luaje me skemen 4-3-3 ne kete ndeshje. Ne porte do te jete si zakonisht Zogoviç, ndersa katershja e mbrojtjes do te jete e perbere nga Gurishta, Shehi, Imami dhe Isaevski.

Ne mesfushe nderkohe do te luajne Krymi, Jonuzi dhe Kruja, ndersa treshja e sulmit do te jete e perbere nga Imeri e Victor Da Silva qe do te luajne ne krahe dhe A.Hoxhaj ne maje te tij.

Me kete formacion, ekipi shkodran synon te rikthehet tek fitorja dhe te vazhdoje te ruaje distancen me ndjekeset e saj ne tabelen e renditjes./SHKODRA-SPORT.COM/