Kampionati kombetar i basketbollit per meshkuj pritet te nise ne fundin e muajit shkurt dhe tek Vllaznia jane vene ne levizje per te plotesuar skuadren me lojtaret e duhur.

Largimi i Shestanit, Lekndreajt dhe Hamatit drejt Kosoves, ka krijuar nje boshllek te madh ne skuader dhe per kete arsye, drejtuesit jane duke menduar me zevendesimin e tyre me lojtare te huaj.

Behet e ditur se prsidenti Xhaferi dhe stafi i tij kane kontaktuar me nje numer te madh basketbollistesh amerikane te cilet pritet te mbushin Vllaznine per sezonin e ri.

Numri i tyre qe mund te vijne ne Shkoder pritet te jete 8 apo 9 dhe nuk perjashtohet mundesia qe edhe trajneri kete here te jete po nga Amerika.

Nje investim i tille do te behet me qellimin e vetem per ta shpallur kampion Vllaznine dhe per ta vendosur ne fanelle edhe me kete ekip yllin e titullit te 10-te.

Megjithate duhet pare edhe ajo se çfare do te bejne ekipet e tjera ne merkato, megjithate e sigurte eshte qe Vllaznia do te jete nje nga ekipet pretendente per fitimin e titullit kampion kete sezon./SHKODRA-SPORT.COM/