Afrim Bilali e ka mbyllur prej kohesh aventuren e tij ende te panisur me Vllaznine dhe kjo e fundit, nga neser pritet te zyrtarizoje trajnerin e ri te saj.

E kemi fjalen per ekipin e meshkujve i cili behet gati te startoje kampionatin e ri ne fundin e ketij muaji dhe duket se Vllaznia do te kete pretendime per te synuar titullin kampion.

Per kete arsye, presidenti Xhaferi mesohet se eshte thuajse drejt mbylljes se marreveshjes me nje trajner amerikan, emri i te cilit pritet te zbulohet neser.

Por trajneri nuk do te vije i vetem sepse te shtunen mendohet te mberrijne edhe 5 basketbolliste po nga Amerika. Ata, bashke edhe me kontigjentin tjeter te lojtareve shkodrane pritet te formojne nje skuader kompetitive e cila te synoje fitimin e titullit kampion./SHKODRA-SPORT.COM/