Laçi ka regjistruar fitoren e radhës, teksa ka mposhtur Kastriotin minimalisht ditën e sotme, në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të në Kategorinë Superiore

Ka mjaftuar supergoli i Regi Lushkja në minutën e 32’, për t’i dhënë kurbinasve një fitore shumë të rëndësishme e cila i ngjit ata përkohësisht në vendin e dytë me 36 pikë, po aq sa Teutën dhe 2 më shumë se Partizani që ditën e nesërme luan me Kukësin.

Kurbinasit i bëjnë kështu presion Vllaznisë kryesuese, e cila tashmë ndodhet vetëm 4 pikë larg, por me një ndeshje më shumë për të zhvilluar. Ndërkohë që Kastrioti mbetet në vendin e 7 me 24 pikë.

Për sa i përket ndeshjes, ishte një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet, të cilat kishin disa raste shënimi, por vendosi ai supergol i minutës së 32’.

FT| Laçi-Kastrioti 1-0

Lushkja 32′