Kalojne 20 minuta loje ne Korçe dhe Skenderbeu udheheq 1-0 ndaj Vllaznise me ate gol te shenuar qe ne minuten e 8-te nga Dowouna pas nje goditje nga jashte zone.

8′ GOL SKËNDERBEU 1-0/ Denis Duvuna realizon një supergol nga distanca. Në gjuajtjen e parë drejt portës, mesfushori ganez, surprizon portierin Zogoviç, duke e dërguar topin në cepin e portës.

17′ Goditje dënimi për shkodranët, provon Nertil Hoxha, por tentativa e tij është e gabuar dhe shkon mbi kuadrat.

SKENDERBEU- VLLAZNIA 1-0

Shenues: Dowouna ‘8

SKËNDERBEU: Dajsinani, Meksi, Dumfur, Vitija, Zguro, Dowouna, Taipi, Viktor, Berisha, Pusi, Mensah. Trajner: Migen Memelli

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Shehi, N. Hoxhaj, Kruja, Krymi, Jonuzi, Da Silva, A. Hoxhaj, Avdijaj. Trajner: Thomas Brdariç