Zbardhen formacionet e skuadrave te Skenderbeut dhe Vllaznise per ndeshjen qe do te nise pas pak minutash ne Korçe ne mes tyre. Tashme nuk ka me surpriza dhe trajneret Memelli e Brdariç kane hedhur ne fushe formacionet me te mira sipas tyre.

Keshtu, Vllaznia do ta nise kete ndeshje me portierin Zogoviç, ndersa ne mbrojtje do te luaje katershja e perbere nga Gurishta, Shehi, Adili dhe N. Hoxhaj.

Ne mesfushe nderkohe do te jene nga minuta e pare Krymi, Jonuz, Kruja dhe braziliani Victor Da Silva, ndersa sulmi i eshte besuar dyshes A. Hoxhaj- Avdijaj.

Me kete 11-she, Vllaznia do te kerkoje te marre fitoren e saj te trete ne kete kampionat ndaj Skenderbeut dhe per me teper, do te jete nje trepikesh qe do ta ndihmoje shume per te ruajtur vendin e pare ne renditje sa me gjate.

Skenderbeu nderkohe do te luaje me kete formacion: Dajsinani, Zguro, Vitija, Meksi, Goncalves, Berisha, Taipi, Dowouma, Dwunfour, Pusi, Mensah. Tr: M. Memelli.