Nese Vllaznia ka bere mire deri me tani, padyshim qe kjo me se shumti ka ardhur nga menyra si eshte punuar dhe nga atmosfera qe ekziston ne rradhet e saj.

Kuptohet qe meriten me te madhe e ka trajneri Thomas Brdariç i cili vertete vjen nga Gjermania, por ne maredheniet me lojtaret dhe pjesen tjeter te stafit, nuk eshte krejtesisht “gjerman”.

Nuk eshte tipi i trajnerit te rrepte dhe strikt. Kuptohet qe i pelqen disiplina e rregulli, por tek ai gjen vend edhe per tolerime. Gjen vend edhe per maredhenie shume te mira qe krijon me futbollistet, shpeshhere edhe miqesore.

Kjo foto e bere sot pas konferences se shtypit, flet vete. Vete trajneri ka pozuar bashke me Imamin duke i hedhur doren ne qafe dhe duke bere me gishtin tregues, si per te thene se tek Vllaznia çdo gje eshte ashtu si duhet.

Nje atmosfere e tille kuptohet qe ndikon per mire tek skuadra dhe ajo pritet te reflektoje ne takimin e neserm me Tiranen ku do te tentohet padyshim fitorja./SHKODRA-SPORT.COM/