Futbollisti nga Kosova, Mehmet Ibrahimi ka nënshkruar kontratën e parë profesioniste me ekipin e parë të RB Leipzig në Bundesligën gjermane të futbollit.

18 vjeçari ka qenë pjesë e moshave te gjermanët, duke iu dhënë mundësia e një kontrate afatgjatë me ekipin e parë.

Qysh prej vitit 2017, teksa ishte në moshën 14 vjeçare, mesfushori ofensiv ka qenë pjesë e moshave të këtij klubi.

Ibrahimi ka qenë pjesë e të gjitha grupmoshave të Kombëtares gjermane, teksa ka mundësi të zgjedhë një mes Kosovës dhe Shqipërisë për fanellën përfaqësuese./newsport/