Nga Andi GJURGJEJ

Humbja me Tiranen ishte goditje e rende per Vllaznine, jo vetem per poziten qe ajo ka ne renditje ku kryeson qe nga nisja e kampionatit, por edhe nga rendesia e kesaj ndeshje.

Them goditje e rende sepse u prit me entuziazem “kthesa” ne rezultate e Vllaznise ne ndeshjen klasike gje qe na merziti, jo vetem mua por te gjithe. Ne keto momente, demoralizimi nuk ka vend. Perkundrazi ne ekip duhet te kete optimizem sepse jane edhe 15 jave te tjera vendimtare ku mund te rikuperohen pike.

Nuk dua te bej specialistin ne opinionin tim, por kam mundesine te kerkoj qe lenia e pikeve te shkoje drejt minimizimit, qe ekipi te mos ndihet nen presion kur luan, te mos mendoje per kundershtaret dhe te demostroje se nuk i trembet askujt, sepse ajo eshte VLLAZNIA E SHKODRËS dhe se asnje ekip kundershtar nuk ka “brina” siç e kane shprehje shkodranet.

Fokusi duhet te jete maksimal per te marre me te miren per objektivin madhor, TITULLIN KAMPION. Ishte gabim i madh dhe deri ne amatorizem te tifozeve, ku ata e shpallen kampion ekipin jave me perpara, por keshtu ndodh ne Shkodren e futbollit kur behet fjale per fitimin e kurores se kampionatit. S’duhet te ndodhe me!

Gjithsesi perpara eshte ndeshja me Teuten. Brdariç duhet ta pergatise me kujdes kete perballje deçizive, dhe te punoje shume, veçanterisht me sulmin ku golat ka munguar. Shpresoj shume per nje rezultat pozitiv. Koken lart djema. Ne te mire e ne te keq gjithmone ne perkrahjen dhe mbeshtetjen tuaj. Na beni serish te gezojme dhe te enderrojme ashtu siç ju dini, me loje te bukur dhe rezultative.