Pas fitores kundër Romës, Milanin e pret një kalendar i ngjeshur ndeshjesh.

Në mesjavë pret Udinezen në shtëpi dhe në fundjavë do të udhëtojnë në Beogradit për tu përballur me Veronën.

Ndeshjet me Mançester Junajtid për çerekfinalet e Europa Ligës janë parashikuar për datat 11 mars ndeshja e parë dhe 18 mars ndeshja e kthimit.

Ndërkohë që me 14 mars do të luaj kundër Napolit ne San Siro. Mbas ndeshjes së kthimit me Mançesterin do të luaj me Fiorentinen në Firence.

Piolit i duhet t’i bëjë mirë llogaritë në këtë fazë delikate të sezonit./panorama-sport/