Juventusi nëpërmjet një komunikate në faqen e klubit, ka njoftuar se një anëtar i klubit ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Bardhezinjtë luajnë ditën e nesërme me skuadrën e Specias dhe për këtë arsye kanë kryer tamponët para ndeshjes. Klubi ka njoftuar se përgjigjet e tamponëve kanë njoftuar një anëtar të skuadrës me Koronavirus.

Për fatin e mirë të Pirlos, personi i prekur nuk është lojtar dhe për këtë arsye, ai do të ketë më shumë alternativa për ndeshjen e nesërme.

Emri i personit që rezultoi pozitiv nuk bëhet i ditur, por thuhet se është anëtar i klubit dhe është izoluar menjëherë në shtëpi.