Brenda pak ditesh plot 10 futbolliste te Akademise Vllaznia jane grumbulluar me ekipet kombetare te moshave. I fundit qe e ka bere kete gje ka qene Ergestino Pepnikaj i cili nga sot eshte bere pjese e kombetares U15 ne grumbullimin e saj treditor ne Durres.

Akademia Vllaznia i ka bere jehone ketij grumbullimi duke i uruar lojtarit nje perfaqesim sa me dinjitoz te fanelles kuqezi. Kujtojme se pak dite me pare jane grumbulluar me kombetare U19 futbollistet Leonard Kaçaj, Geralb Smajli, Klejdi Paloka, Flori Spahija, Paolo Pjeshka, Rejan Alivoda dhe Ardit Nikaj.

Nderkohe pak me vone, me kombetaren U17 u grumbulluan Ersi Zaganjori dhe Ensar Tafili. Tashme ishte rradha e Ergestino Pepnikajt te grumbullohet me kombetaren U15. Padyshim qe ky eshte nje sukses i kesaj Akademie. Ja çfare shkruhet ne faqen e Akademise Vllaznia per kete ftese te rradhes te lojtareve te saj ne ekipet kombetare:

ERGESTINO PEPNIKAJ GRUMBULLOHET ME KOMBËTAREN U15

Një tjetër lojtar i Akademisë Vllaznia grumbullohet me ekipet kombëtare. Bëhet fjalë për Ergestino Pepnikaj i cili sot ka nisur grumbullimin treditor me kombëtaren U15 në Durrës. Akademia Vllaznia i uron atij një përfaqësim sa më dinjitoz të fanellës kuqezi!