Kampionati i Basketbollit për meshkuj ka filluar, teksa java e dytë rezervon një sfidë interesante. Bëhet fjalë për Eagles- Vllaznia, e cila zhvillohet nesër në orën 17.00, në “Ramazan Njela”, Durrës.

Takimi i parë i shkodranëve ka qënë ai ndaj Teutës, i cili u humb 92-80. Gjithsesi, ky është vetëm fillimi, i një edicioni që do jetë shumë i gjatë.

Vllaznia synon të jetë protagoniste, me grupin e basketbollistëve që është mjaft cilësor. Lojtaret amerikane qe kane ardhur ne skuader pritet te tregojne vlerat e veta.

Përballjet direkte me Eagles kanë prodhuar gjithmonë rivalitet dhe e njëjta gjë pritet dhe nesër. Se kush do ia dalë mbanë, na mbetet ta shohim nesër, me fillim nga ora 17.00.