Neser do te luhet nje ndeshje e rendesishme per fatet e kampionatit, ajo ne mes Teutes dhe Vllaznise e cila do te startoje ne oren 16:00 ne stadiumin “Niko Dovana” te Durresit.

Te dy ekipet e kane vleresuar maksimalisht kete perballje sepse mund te vendose shume gjera per fatet e tyre ne kampionat. Si e tille, ne kampin shkodran pas analizes se zhvilluar per humbjen ndaj Tiranes, kane nxjerre pergjegjesite dhe tashme jane fokusuar maksimalisht per takimin e neserm.

Por nderkohe edhe drejtuesit e klubit e kane vleresuar maksimalisht ate dhe jane duke i qendruar shume afer futbollisteve dhe stafit teknik duke i ofruar mbeshtetje maksimale.

Per t’i motivuar edhe me shume ata per kete ndeshje, “Shkodra Sport” meson se sponsori Alban Xhaferi ka akorduar nje premio per ekipin. Ne rast fitoreje ndaj Teutes, Vllaznia do te shperblehet me shumen prej 10 mije eurosh.

Nje gje e tille konfirmohet per gazeten tone nga burime prane tij, por ne fakt duhet thene se ai vazhdimisht ka akorduar shperblime te tilla. Ekipi ka patur shperblim edhe per fitoren ndaj Skenderbeut apo Tiranes, por ne keto dy ndeshje nuk arriti t’i realizonte ato.

Tashme futbollistet kane mundesine qe te tregojne vlerat e tyre dhe perveçse te konfimojne edhe njehere vlerat e tyre dhe perpos kesaj, te mbushin edhe xhepat. Ky eshte nje tregues qe tek Vllaznia jo vetem qe nuk ka probleme me pagat, por shperblimet jane te vazhdueshme per sukseset./SHKODRA-SPORT.COM/