Formacioni i Vllaznise per ndeshjen e neserme ndaj Teutes do te kete mungesat e Isaevskit dhe Markut e nderkohe mesohet se ne 11-shen qe do ta nise nga minuta e pare kete sfide do te kete nje surprize.

Nje gje e tille eshte bere e ditur sot nga vete drejtori sportiv Djarmati ne konferencen per shtyp kur deklaroi se nje nga te ardhurit ne merkaton e janarit, do te luaje si titullar ne kete takim.

Ai nuk ka specifikuar se cili prej tyre do te jete ne formacion, por gjasat jane qe te luaje futbollisti Elom Nyavedji. Ky futbollist qe luan ne krahun e majte te mesfushes, mund te adaptohet ne rolin e mbrojtesit te majte ne vend te Krujes.

Ne disa minuta qe luajti ne fund te ndeshjes me Tiranen, futbollisti togolez beri nje paraqitje te mire dhe kjo duket se e ka bindur trajnerin Brdariç per t’i dhene me shume hapesire.

Nderkohe te tjeret pritet te jene po ato lojtare qe luajten ndaj bardhebluve. Duke filluar nga portieri Zogoviç, e per te vazhduar me Gurishten, Adilin, Imamim, Krymin, Jonuzin, Victor Da Silven, Hoxhajn, Imerin dhe Dilaver./SHKODRA-SPORT.COM/