Pas golit të tij të realizuar ndaj Vllaznisë, Dejvi Bregu është shfaqur përpara mikrofonave të “SuperSport” duke deklaruar se lufta është e hapur por shpreson se në fund Teuta të jetë ajo që feston me titullin kampion:

“Në pjesë të parë pas dyluftimit të Todorovskit me portierin goditja që mora më ka kapur gjurin dhe nuk besoj se rrezikoj. Kam hasur shumë vështirësi në fillim për grupin e ri, shpresoj ta ndihmoj skuadrën sa më shumë.

Pavarësisht kësaj fitores së sotme e cila ishte e rëndësishme, e kemi deklaruar se jemi pretendent për titull kampion.

Të njëjtën rast kam patur edhe me Kukësin, festimin e golit e bëra me disa djem nga Durrësi sepse më thanë do të bësh gol dhe i’a dedikova atyre. Vllaznia, Partizani dhe Laçi për të treja kam shumë respekt, lufta është e fortë por shpresoj të shpallemi ne kampion në fund.”